Poradnia Urologiczna

Dr n. med. Piotr Humański, specjalista Urolog, FEBU

Ukończył Akademię Medyczną w Łodzi w 1992 roku.
W latach 1992-2000 pracował w Szpitalu Powiatowym w Kutnie, gdzie zdobył specjalizację z chirurgii ogólnej w roku 1996 oraz w 2000 roku międzynarodową specjalizację z Urologii.
Pasję doktora są nowoczesne technologie medyczne i techniki małoinwazyjne w urologii. W 2001 roku stworzył pierwszy w Polsce prywatny szpital urologii jednodniowej „Specjalista” w Kutnie. Szpital Specjalista stał się największym w Polsce ośrodkiem leczenia kamicy nerkowej metodą ESWL wykonując obecnie 1500 zabiegów rocznie.
Doktor Piotr Humański w latach 2003-2005 doskonalił swoje umiejętności operacyjne w Klinice Urologii i Urologii Dziecięcej w Rottenburgu w Niemczech pod okiem profesora Rolfa Mushtera. Dzięki zdobytej wiedzy zastosował laser Holmowy w leczeniu kamicy moczowodowej u pacjentów szpitala Specjalista w Kutnie, gdzie do dnia dzisiejszego wykonano tym laserem kilka tysięcy zabiegów.
Od 2010 roku wprowadził leczenie operacyjne prostaty przy pomocy lasera Diodowego. W 2013 roku w szpitalu Specjalista w Kutnie doktor Piotr Humański zastosował najnowszą metodę operacji przezcewkowej prostaty, wykorzystując do tego laser Tulowy. Metoda ta pozwala na usunięcie całej prostaty przez cewkę moczową podczas krótkiego, jedynie 24 godzinnego pobytu w szpitalu.
Doktor Piotr Humański jest członkiem Polskiego Towarzystwa Urologicznego, Europejskiego Towarzystwa Urologicznego oraz Amerykańskiego Towarzystwa Urologicznego. Jest autorem wielu polskich i zagranicznych publikacji naukowych.

www.szpitalspecjalista.pl

Comments are closed.